Οι «Πόντιοι» προηγήθηκαν στο 56o λεπτό με τον Χασομέρη, όμως πέντε λεπτά πριν το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή, ο Ντενίζ Μπαϊκαρά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έδωσε το βαθμό στους Δραμινούς.

Η ομάδα του Δημήτρη Καλαϊτζίδη έμεινε στην 5η θέση, με την Δόξα να ανεβαίνει προσωρινά στην 7η θέση. Πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο Ορέστης Μένκα που σταμάτησε τους Μπρίτο, Συμελίδη και Ν΄Λουντούλου στις κλασσικές ευκαιρίες που είχαν είτε για να ανοίξουν το σκορ είτε για να διπλασιάσουν τα τέρματα του Απόλλωνα και κράτησε την Δόξα στο παιχνίδι.

Οι συνθέσεις:

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Λόπεθ, Λιόνης, Σαμαράς, Καλί (71’ Καλί), Αμαραντιδής Τσεμπερίδης, Καλογέρης, Συμελίδης, Μπρίτο, Χασομέρης, Ν’ Λουντούλου (79’ Γκουγκούδης).

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ ( Άγγελος Διγκόζης): Μένκα, Σπυρόπουλος, Γκότοβος, Όστοϊτς, Πεταυράκης, Ντατίδης (62’ Νατσιόπουλος), Ριζογιάννης, Αρναρέλλης (59’ Ματσούκας), Μαρκόπουλος (71’ Λίτσκας), Μπαϊκαρά, Κουσκουνάς.

Ο ΟΦΗ επικράτησε με 0-2 του Παναιγιαλείου στο Αίγιο και διατήρησε το αήττητο εκτός έδρας σερί που τον κρατάει στην τρίτη θέση της Football League, μετά και την ενδέκατη αγωνιστική.Το σκορ άνοιξε στο 40’ ο Κουτσιανικούλης με σουτ από την μεγάλη περιοχή, ενώ στο 84’ ο Μάνος «κλείδωσε» τη νίκη για τους Κρητικούς.