TV: Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας

Πλούσιο είναι το σημερινό μενού με τις αθλητικές μεταδόσεις, καθώς τα γεγονότα σε Ελλάδα, Ευρώπη και τον υπόλοιπο κόσμο είναι πολλά σε όλα τα αθλήματα.

Ξεχωρίζει φυσικά το πρωτάθλημα της Super League, με τις αναμετρήσεις ΑΕΚ – Άρης και Παναθηναϊκός – Λαμία για τα playoffs, καθώς το ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός αναβλήθηκε λόγω των ευρωπαϊκών τους υποχρεώσεων.

Στο τένις ο Στέφανος Τσιτσιπάς διεκδικεί το πρώτο του τρόπαιο στο 2024, ενώ υπάρχουν σπουδαία ματς σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ στην υπόλοιπη Ευρώπη, αλλά και στο NBA, με την τελευταία αγωνιστική της regular season.

Αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα με τις αθλητικές μεταδόσεις:

13:00 COSMOTE SPORT 9 HD Αναντολού Εφές – Μπεσίκτας Turkish Basketball Super League

13:00 COSMOTE SPORT 6 HD Μαρσέλο Αρέβαλ/Μέιτ Πάβιτς – Σάντερ Ζιλέ/Γιόραν Βλίγεν Μόντε Κάρλο

13:30 COSMOTE SPORT 2 HD Νάπολι – Φροζινόνε Serie A

14:00 COSMOTE SPORT 3 HD Ρος Κάουντι – Ρέιντζερς Scottish Premiership

14:00 Novasports Prime Χάβρη – Ναντ Ligue 1

14:30 Novasports 4HD Κλαμπ Μπριζ – Αντβέρπ Βελγικό πρωτάθλημα

14:30 Novasports 3HD Μαγδεμβούργο – Αμβούργο Bundesliga 2

15:00 COSMOTE SPORT 8 HD ERC SS11 Ουγγαρία

15:00 Novasports Start Λας Πάλμας – Σεβίλλη LaLiga

15:30 Novasports 5HD Φορτούνα Σιτάρντ – Φέγενορντ Eredivisie

15:45 Action 24 Καλαμάτα – Καλλιθέα Super League 2

16:00 COSMOTE SPORT 6 HD Κάσπερ Ρουντ – Στέφανος Τσιτσιπάς τελικός Μόντε Κάρλο

16:00 COSMOTE SPORT 2 HD Σασουόλο – Μίλαν Serie A

16:00 Novasports 2HD Γουέστ Χαμ – Φούλαμ Premier League

16:00 Novasports Premier League Λίβερπουλ – Κρίσταλ Πάλας Premier League

16:05 COSMOTE SPORT 8 HD ERC SS12 Ουγγαρία

16:30 Novasports Prime Ντάρμσταντ – Φράιμπουργκ Bundesliga

16:35 COSMOTE SPORT 7 HD DHB Cup REWE Final 4 χάντμπολ

17:00 COSMOTE SPORT 3 HD Πάφος – ΑΠΟΕΛ Παγκύπριο Πρωτάθλημα

17:00 COSMOTE SPORT 1 HD Παναθηναϊκός – ΠΑΣ Λαμία Super League

17:15 Novasports 1HD Γρανάδα – Αλαβές LaLiga

17:15 ΕΡΤ3 ΑΕΚ – Λαύριο Megabolt Basket League

17:35 COSMOTE SPORT 5 HD MotoGP Grand Prix of The Americas – Προθέρμανση

17:45 Novasports Start Άγιαξ – Τβέντε Eredivisie

18:00 COSMOTE SPORT 8 HD ERC SS13 Ουγγαρία

18:30 Novasports Premier League Άρσεναλ – Άστον Βίλα Premier League

18:30 Novasports 3HD Λεβερκούζεν – Βέρντερ Βρέμης Bundesliga

18:45 COSMOTE SPORT 5 HD Moto3 Grand Prix of The Americas – Αγώνας

19:00 COSMOTE SPORT 2 HD Ουντινέζε – Ρόμα Serie A

19:15 COSMOTE SPORT 9 HD Βίρτους Μπολόνια – Κρεμόνα Lega Basket Serie A

19:30 COSMOTE SPORT 8 HD Ρεάλ Μαδρίτης – Μπανταλόνα ACB Liga Endesa

19:30 Novasports 2HD Άντερλεχτ – Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ Βελγικό πρωτάθλημα

19:30 Novasports Prime Αθλέτικ Μπιλμπάο – Βιγιαρεάλ LaLiga

20:00 COSMOTE SPORT 5 HD Moto2 Grand Prix of The Americas – Αγώνας

20:00 COSMOTE SPORT 7 HD Ιντιάνα Πέισερς – Ατλάντα Χοκς NBA

20:15 ΕΡΤ3 ΠΑΟΚ – Καρδίτσα Basket League

20:30 COSMOTE SPORT 1 HD ΑΕΚ – Άρης Super League

20:30 COSMOTE SPORT 6 HD Αναντολού Εφές – Μπεσίκτας Turkish Basketball Super League

21:30 COSMOTE SPORT 5 HD MotoGP Grand Prix of The Americas – Αγώνας

21:45 COSMOTE SPORT 2 HD Ίντερ – Κάλιαρι Serie A

21:45 Novasports 2HD Λιόν – Μπρεστ Ligue 1

22:00 Novasports 1HD Ρεάλ Σοθιεδάδ – Αλμερία LaLiga

22:30 COSMOTE SPORT 9 HD Μπενφίκα – Μορεϊρένσε Liga Portugal

22:30 COSMOTE SPORT 8 HD Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ – Ντάλας Μάβερικς NBA

22:30 COSMOTE SPORT 7 HD Λος Άντζελες Κλίπερς – Χιούστον Ρόκετς NBA